Бібліотеки для Ардуіно
Навіщо потрібні бібліотеки для Ардуіно?
Застосування бібліотек прискорює роботу над вашим Ардуіно-проектом. Використовуючи готові напрацювання, ви можете зосередитися на глобальній меті, а не писати код, яким можна доповнити програму за пару секунд.
Бібліотеки Arduino: види, відмінності
Простими словами, бібліотеки – це готові фрагменти програми, які можна підключати до будь-якого Arduino-проекту. Вони допомагають підключити різні компоненти, наприклад, датчики, індикатори, двигуни, а також керувати портами, пам’яттю, різними функціями.
Якщо розглянути бібліотеку з точки зору файлової системи – це каталог з папками, до яких звертається програма під час компіляції.
Існують стандартні (вбудовані), додаткові і залежні arduino бібліотеки. Набір вбудованих бібліотек необхідний для роботи з обладнанням, яке застосовується найчастіше. Наприклад, з дисплеями, двигунами і ін.
Додаткові бібліотеки Ардуіно потрібно завантажити самостійно. Як правило, багато таких модулів розробляють виробники елементів для Arduino. Це датчики, сенсори, друковані плати і т.д.
Залежні Ардуіно бібліотеки – це допоміжні модулі, які збільшують можливості при використанні додаткових бібліотек. Функціонують тільки разом з додатковими.
Де скачати Бібліотеки для Ардуіно?
Бібліотеки є у відкритому доступі на офіційному сайті Arduino. Стандартні бібліотеки автоматично записуються в папку Libraries, при установці Arduino IDE.
Додаткові ви можете встановлювати при необхідності, вибираючи саме для ваших елементів проекту.
Щоб компілятор програми використовував бібліотеку, важливо встановлювати її в правильну папку. Наприклад, для ОС Linux – шлях установки /home//scetchbook, для Windows – C:\programfiles\Arduino\libraries\.
Як дізнатися, які бібліотеки Ардуіно встановлені?
Щоб дізнатися, які бібліотеки вже встановлені, зайдіть в меню Скетч, виберіть «Підключити бібліотеку» – побачите список тих, які у вас є. Також можна дізнатися які бібліотеки завантажені, скориставшись списком прикладів в Arduino IDE: Головне меню – Файл – Приклади.