Arduino – це плата з процесором, пам’яттю і контактами, до яких можна підключати електронні компоненти і таким чином конструювати різні пристрої. Діти і дорослі без великого досвіду програмування і знань системотехніки з Arduino легко навчаться створювати прості і складні керовані системи. Це гаджети, які літають, їздять і плавають, контролюють будинок і допомагають вчитися.
Якщо подивитися з технічного боку – Ардуіно приймає і відправляє сигнали відповідно до інструкцій. Звучить не дуже голосно, але, якщо розглянути конкретні приклади – інформація, яку отримує плата з сенсорів, обробляється і необхідні команди переадются механізмам або пристроям, які виконують певні дії. Наприклад: мікроконтролер може отримувати дані з датчика вологості і передавати їх на ваш смартфон. Так працюють системи оповіщення.
Програмне керування
Щоб керувати роботою елементів схеми в процесор плати завантажуються програми. Код пишеться в спеціальному безкоштовному середовищі програмування Arduino IDE на С ++. Установити це середовище мона на ПК з Windows, Mac OS і Linux. Для початківців є можливість використовувати візуальне середовище зі спрощеною версією С ++.
Середовище програмування Arduino IDE безкоштовне. Через нього з комп`ютера в Arduino буквально декількома кліками завантажуються програми. Підключення – через порт USB. Платформа проста і відкрита до користувача. Тому працювати з платою також можна через Visual Studio, Eclipse, командний рядок і візуальне середовище програмування XOD IDE, Scratch for Arduino.
Щоб конструювати повноцінні пристрої вам не потрібен паяльник – досить макетної дошки, перемичок та кабелю.
Варіанти Arduino, плати розширення
Існує кілька різновидів плати. Вони відрізняються кількістю входів-виходів, об’ємом пам’яті, тактовою частотою процесора та ін. Найпопулярніші – Arduino Uno, Arduino Micro і Arduino Pro Micro, Arduino Nano і ін.
Плати розширення – Shield (шилд) створені для того, щоб розширити можливості мікроконтролера. Ці додаткові плати за принципом бутерброду встановлюються на основну Arduino.
Шилд можуть використовуватися для підключення до дротової і бездротової мережі, для управління потужними навантаженнями, електродвигунами, для виведення зображення або організації автономного живлення. Деякі взагалі створені тільки для зручності монтажу проекту і не мають особливих властивостей.
Вчитися з Arduino цікаво
Започаткували Arduino для того, щоб створити умови, в яких дітям захотілося б вчитися. Таким чином, теорія відразу закріплюється на практиці. Діти, експериментуючи і створюючи пристрої власними руками, вчаться з більшим бажанням.
За допомогою Arduino вже створені сотні тисяч проектів, і ваша дитина може почати вивчати цей світ та створювати цікаві, корисні пристрої. Приклади проектів – на сторінці.
Залиште свій відгук