STEM-іграшки розширюють кругозір, вчать складати логічні послідовності, експериментувати з деталями і складовими елементами гри, проводити наукові досліди та програмувати. Умовно можна виділити такі види STEM іграшок:
Дерев’яні конструктори – для найменших.
Починаючи з 2-3 років дітям можна пропонувати збирати нескладні конструкції з натуральних матеріалів. Наприклад, гарні дерев’яні конструктори. Часто виробники не фарбують їх, або виготовляють із використанням харчових барвників.
Граючи, дитина вчиться творчо мислити – наприклад, як скласти незвичайну вежу, будівлю чи автомобіль. Таке заняття розвиває тактильне сприйняття предметів різної форми, з отворами, різними видами поверхонь, дрібними та великими деталями. При цьому розвивається і просторове орієнтування.
Електронні конструктори, набори електросхем
Електронні конструктори для різного віку різні. Для дітей від 5-6 років є набори, в яких елементи (підсилювачі, вентилятори, лампочки, перемикачі, генератори звуків та ін.) Кріпляться на магнітах. З їх допомогою дитина створить як прості, так і більш складні електричні схеми, при цьому не потрібен паяльник.
Для більш дорослих дітей можна вибрати конструктори, які наочно показують, як працюють закони фізики. Гідравлічні маніпулятори, транспорт на сонячних і сольових батареях, конструктори, які демонструють закони збереження, переходу одного виду енергії в інший, і т.д.
STEM-набори з різних областей знань
Фізика і хімія.
Набори юних дослідників допомагають пізнавати навколишній світ і явища навколо нас. Це комплекти з хімічними елементами і необхідними компонентами для фізичних дослідів. Ігри демонструють природу фізичних явищ і хімічних процесів. Наприклад, дитина, склавши Вітрохід, дізнається, як перетворюється обертальний рух в поступальний. Познайомиться з явищем електромагнітної індукції, обертаючи ручку динамо-ліхтаря. Власними руками створить метеостанцію і навчиться визначати необхідні параметри для прогнозів.
Математика і логіка.
Набори, подібні Fischertechnik, допомагають дитині полюбити математику. Адже для того щоб скласти вежу, міст, автомобільну трасу або іншу конструкцію для іграшкового транспорту необхідні розрахунки. Хід роботи описується в докладних покрокових інструкціях. У таких конструкторах багато моментів, де дитина повинна логічно мислити і приймати рішення.
Програмування.
Деякі іграшки з серії вимагають мінімальних знань в програмуванні. Але є набори простіше – чітко слідуючи інструкціям, діти вчаться розбиратися в написанні коду з нуля.
Для того, щоб отримати результат (наприклад, власного робота на Android-управлінні), ваш син або дочка розвиває і навик самостійного пошуку інформації. Тому що іноді потрібно завантажити і встановити додаток, розібратися з бібліотеками, підключити елементи схем. Але зате результат точно захопить.
Із серії програмування існують конструктори LEGO, сумісні з контролером Arduino. Так розширюються можливості для моделювання: можна додавати нові елементи і отримати робота, якого немає ні в кого. Для програмування ігор використовуються платформи Arduino, Scratch.
Навчально-пізнавальний набір на основі Arduino – КіберКодер. Він цікавий багатьом підліткам, тому що допомагає більш досконально вивчити електроніку а також почати програмувати на С / С ++.
Робототехніка.
Діти самі вчаться створювати роботів, які рухаються, стрибають, перевертаються, боксують, грають в футбол, реагують на мову та жести. Більш просунуті версії роботів можна програмувати: діти навчають модель рухам. Існують складні моделі, в які навіть інтегруються навчальні платформи. Такі роботи розповідають про навколишній світ, технології та грають з дитиною у вікторини (поки адаптовані тільки для англомовних дітей).
Головоломки та настільні ігри.
Подібні іграшки орієнтовані на дітей абсолютно різного віку (та й на дорослих). STEM-підхід таких розваг – це розвиток математичних і логічних здібностей. Щоб зробити хід у грі потрібно не просто пересунути елемент – іноді необхідно виконати усне обчислення, а іноді змоделювати в голові цілий ланцюжок закономірностей.
3Д-пазли.
Це конструктори з дерева або фанери. Елементи складаються в неймовірні споруди і механізми, будівлі і навіть транспорт. Наприклад, дітям цікаво скласти пістолет, трактор, будинок або скриньку. Більш складні набори – для старших дітей. В результаті ви отримаєте чудові об’ємні картини, кораблі, сейфи з кодовими замками, таймери та багато іншого.
Вироби, складені з таких пазлів з високою точністю повторюють прототипи. Їх цікаво складати не тільки дітям, а й дорослим. 3D-пазли розвивають дрібну моторику, вчать концентруватися на важливих деталях, вдосконалюють логічне мислення.
Залиште свій відгук