Досліди з таймером 555 в режимі мультивібратора тривають
Завдання – створити змінне мерехтіння світлодіодів, що нагадує залізничний переїзд. Спочатку зберемо схему з експерименту №10 – Маяк. Один мерехтливий світлодіод LED1 вже є.
Додамо в схему ще один світлодіод LED2. Важливо, що другий світлодіод LED2, повинен загорятися тоді, коли перший LED1 гасне, і навпаки. Для цього підключимо LED2 безпосередньо до мінуса і плюса живлення. А потім додамо в схему транзистор для керування LED2.
Алгоритм роботи
- При підключенні живлення, на виході таймера OUT логічний нуль: LED1 не світиться, транзистор Q1 закритий і LED2 світиться через струмообмежуючий резистор R3.
- Далі таймер генерує імпульс на виході OUT: LED1 загоряється, транзистор Q1 відкривається і на анод світлодіода LED2 надходить напруга від землі більша, ніж через резистор R3. В результаті LED2 гасне.
- Потім бачимо паузу між імпульсами і на виході OUT знову логічний нуль: LED1 гасне, транзистор Q1 закривається і на анод світлодіода LED2 надходить напруга через резистор R3. В результаті LED2 світиться.
- Далі процес нескінченно повторюється.
Звичайно можна було обійтися без транзистора: підключити катод LED2 до виходу таймера, а анод до плюса харчування. Але ми з вами вчимося, і тому не шукаємо легких шляхів.
Для проходження уроку рекомендуємо використовувати конструктор Омка.
У комплекті є все необхідне!
Залиште свій відгук